سفری دیگر

سلام. سفری دیگر، از نوع غیر فارسی وانی داشتم.  جاتون خالی بدون برنامه ریزی قبلی، برنامه جور شد و رفتیم شمال. اول که من فکر کردم بابایی ورشکست شده و ما در حال فرار هستیم. آخه دَدَر که این همه طول نمیکشه! بعد آدم که نمیره توی جنگل لای درختا مخفی بشه غذا بخوره! ولی بعد فهمیدم که اینها هم یه جور تفریحه.

تازه همش هم درخت و جنگل نبود. از کنار بیابون های وسیع خراسان شمالی و نیز مزارع سرسبز گلستان هم رد شدیم. یه مزرعه آفتابگردون با یه عالمه گاو هم دیدیم.

مزرعه آفتابگردان

شب رسیدیم به پلاژ مورد نظر. رفتیم لب ساحل و بعد اومدیم منتظر شدیم تا بابا بزرگ و مامان بزرگ (مامانی) و داییها و زن‌داییها هم بیان. اونها حدود ۱۲ شب رسیدن. فردا صبح هم رفتیم لب دریا. مامان جون لطف کرده بود و استخر من رو اورده بود که من توش شنا کنم و نرم توی دریا. ولی گویا دنیا برعکسه. و این بود نتیجه کار.

داییها و زن داییها رفتن توی استخر من و من رفتم تو آب دریامن توی دریام و اینها (که صورتاشون رو سانسور کردم که آبروشون نره!) اومدن تو استخر من. فکر کردن من به این یه ذره آب راضی میشم. آخه دریا رو ول کنم و بچسبم به این لذت کوچک دنیوی؟!

من اول یه عالمه آب بازی کردم. اصلا هم نترسیدم و اصلا هم وقتی آب میرفت توی دهنم ناراحت نمیشدم.

کیزاد و دریای شمال دریای خزر Kayzad

بعد یه عالمه توی ساحل جولان دادم. و از لذایذ مباح و مجاز ساحل استفاده کردم. اصلا هم به این ورو و اونور نیگاه نکردم. به من چه که پلاژ اونوری با رکابی رفتن توی آب یا هر چی دیگه!

کیزاد در ساحل دریای خزر Kayzad کی‌زاد


بعد هم که خسته شدیم رفتیم به سراغ شکم. هندونه عجب کیفی میده. (بعضی ها یادشونه که ساز می‌زنم ساز می‌زنم)

کیزاد در حال هندوانه خوردن در ساحل دریای خزر Kayzad کی‌زاد

فردای اون روز هم داستان به همین منوال بود. آب بازی و شن بازی. دوباره بابایی رو هم زیر شن قایم کردن. مثل پارسال. یه عالمه هم تمشک خوردیم. هرچند یه عالمه از درخچه‌های تمیشک رو کنده بودن و زمین رو صاف کرده بودن ولی اونقدری بود که بابابزرگ همون شب یه مربای عالی برای دایی رضا که سربازه درست کنه. امسال با پارسال فرقش در حضور فعالانه و سرافرازانه من بود. عصر هم بعد از خوردن یه جوجه کباب حسابی که بابابزرگ و دایی رسول ساخته بودن، رفتیم لب ساحل. یه پسر خیلی مودب و خوب هم اونجا بود که اومد به من یه عالمه ماسه بازی یاد داد. سطلش رو هم بهم قرض داد و بازی کردم ولی یهو دسته یکی از ابزارهاش شکست. بابایی هم رفت خرید جاش گذاشت. وقتی رفتیم که پسش بدیم، مامان این پسر خوب باباییم رو شناخت. دوست و همکار قدیمی بابایی بود که سالها قبل همکار بابایی بود. دنیای کوچیکیه. نه؟ این هم عکس دوست خوبم. و اون قرمزه که زیر پاشه چند دقیقه بعد به ابدیت پیوست.

کیزاد و دوست جدیدش در ساحل دریای خزر در حال ماسه بازی Kayzad کی‌زاد

در پایان روز دوم، بابایی و دایی رسول و بابابزرگ حسابی سوخته بودن. پشتاشون کباب شده بود. با اینکه از ضد آفتاب استفاده کرده بودن. ولی نکته اینجاست که من ضد افتاب Hydro derm استفاده کردم و اصلا نسوختم. بابایی و بقیه برای صورت از ضد آفتاب خارجی استفاده کردن ولی پشتاشون رو ضد آفتاب ایرانی با اسم سینره زده بودن. گویا موثر نیست. این هم تجربه جدید که ضد آفتاب یه چیز مطمئن و ترجیحا خارجی و خوب بزنین. من که از این هیدرودرم راضی بودم.

این هم تصویر خنده من بعد مشاهده پشت‌های کباب شده بابابزرگ و بابایی و دایی‌ها.

کیزاد در ساحل دریای خزر درحالی که صورت و دستانش ماسه ای است، میخندد. Kayzad کی‌زاد

و بالخره این سفر هم تموم شد و ما برگشتیم خونه. و من متفکر بودم که حاصل این سفر و آموخته‌هاش چی بود و چی یاد گرفتم.

در ساحل دریای خزر کیزاد به آموخته‌های سفر می‌اندیشد. Kayzad کی‌زاد


نکته: دو تا از نوشته‌های بغل صفحه وبلاگ رو که مربوط به (آنچه هر روز بر من می‌گذرد) است؛ در مسافرت و از طریق موبایل آپ کردم. از طریق سایت Viwio.com/kayzad که بعدا پست آموزشی اون رو خواهم گذاشت. چیز جالبیه.


۲۰ جواب برای “سفری دیگر”

 1. عزیزم همیشه به سفر و گردش.قربون خندیدنت بشم که خیلی نازه.میبوسمت

  جواب: محبت دارین

 2. به به همیشه به سفر :rose: میبینم که همه کارا رو بابابزرگ و دایی رسول انجام دادن،پس بابایی شما چکار میکردن کیزاد جون؟ :smily18 حتماً مشغول خبرنگاری و شکار لحظه ها بودن
  ای خدا دلم برای شمال اونم از نوع بابلسر و پلاژ کشاورزیش یه ذره شده :smily81 نگفته بودم من متولد بابلسرم و سالهای کودکیم اونجا گذشته؟ای وای گفتم :smily11
  به هر حال همیشه به گشت و گذار و همیشه خوش بگذره ان شاالله.عیدتون هم پیشاپیش مبارک :rose:

 3. چه مسافرت خوبی کیزاد جون … همیشه با سفر … چقدر عکسها قشنگ بودن … چه خوب که دریا رو دوست داشتی و حتی به نظر میاد ماسه خوردن هم دوست داشتی ;) :*

 4. بابا شماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااال!
  منم دریا میخوااااااااااااام
  خوشششششششششششششش بحالت پهلوون خوش سفر

 5. سلام کیزادجون قربون اون صورت ماهت بادیدن عکسات دلمون برات تنگ شد دست بابابهزاد دردنکنه خیلی عکسها ونوشته ها جالب بود بادایی رسول کلی خندیدیم وقربونت شدیم منتظرعکسهاوشیرین کاری های جدیدت هستیم

 6. سلام کیزاد جونم . چه مسافرت خوبی رفتی . بابا خارجی حالا دیگه ضد آفتاب خارجی میزنی بلاچه . خوب شد نسوختی . خیلی عکسات خوشگل بودن

 7. همیشه به سفر کیزاد جان
  فکر کنم ما همزمان شمال بودیم :smily46
  در مورد هیدرودرم باشما موافقم :smily24
  حالا بالاخره کیزاد جان چجوری موهاشو فر کرده؟ :چشمک:

 8. سلام کی زاد جون. سفری دیگر شما که معرکه بود مخصوصا عکسا. خوش به حالتون که هنوز آفتاب دارید. ما یک ماهی هست که خانم خورشیدو یه دل سیر ندیدیم. کی زاد جون یه توضیح در مورد موضوع ای میل ما به باباجونت بده که اونو خود پیکاسا به طور اتوماتیک نوشته بود که دیر متوجهش شدم و تو ای میل دوم درستش کردم. بازم از خودت برامون بنویس لطفا. حالا که وبلاگ باکلاس داری بشترر بنویس دیگه عسلی. :smily16

 9. همیشه به سفر
  وای منم دلم دریا خواستتتتتتتتتتتتتتتتتت

  عکس آریا نا رو براتون فرستادم دو هفته قبل؟
  جواب: آره مرسی. الان دیدمش آخه اشتباهی رفته بود تو اسپمها. ممنون.

 10. سلام کیزاد جون رسیدن بخیر! شما جزو دوستای من هستین البته توی وبلاگم مامان خانوم تنبلی کردن و سیو نکرده بود البته تو فیورت سیو کرده بود! من کجا عکسم رو بفرستم؟! :smily81 البته نگی این دختر سبک هست و زود عکس می فرسته! :smily19

 11. سلام خاله تو همینجور روز به روز خوردنی تر میشی عزیزم دلم میخواست اونروز منم شمال بودم وبا گاز حسابتو میرسیدم تا اینجوری زیباییهاتو بیرون نریزی .
  راستی میشه به باباییت بگی در زمینه عکاسی بیشتر راهنماییم کنه چون دقیقا دوربینمون سونیh7 واصلا با کاراییش آشنایی نداریم.

  پاسخ: سلام. من هم با مدل h7 آشنایی ندارم. بهترین کار استفاده از دفترچه راهنما و یا جستجوی راهنما در اینترنته. ولی چند تا کار هست که فرقی نمیکنه و توی همه دوربینها هست. و یکی از اونها استفاده از امکان وایت بالانسه. یه سری وایت بالانس اتومات داره که با شکل فلورسنت، آفتاب، برف و از این قبیل نمایش داده که باید قبل از عکاسی اون رو تعیین کنید. یه روش دستی هم داره که اغلب بهتر از نوع اتوماتشه. لطفا تصویر زیر رو ببینین.
  http://tinyurl.com/3xwmyem
  طبق این تصویر عمل کنین و گزینه یکی مونده به آخر که تصویر دو تا مثلث و یه مربع روی اونها رو داره، انتخاب کنین. حالا یه کاغذ سفید یا دستمال کاغذی (در همون محیط عکاسی) نزدیک دوربین بگیرین درحالی که هیچ چیز دیگه ای از ویزور دوربین دیده نشه. کلید مثلث راست رو بزنید. تا این تصویر سفید به عنوان رنگ سفید شما ست بشه. اینجوری دیگه تاثیر رنگها و نورهای مزاحم محیط از بین میره. توجه خیلی خیلی زیاد بکنید که بعد از رفتن به محیطی دیگه باید یا وایت بالانس رو اتومات کنین و یا دوباره ست کنین وگرنه تصویرتون با رنگ نامناسب گرفته میشه. امیدوارم مفید بوده باشه.

 12. به به خونه نو مبارک همیشه شاد باشین بعد کلی وقت وبلاگ سارینا رو بروز کردم ..خوشحال میشم سربزنی

 13. سلام عزیزم همیشه به گردشعکسا خیلی قشنگ شدن مثل خودت موهت خیلی بامزه ست من عاشق موهای اینجوری واسه کوچولوهام راستی لینکت کردم عزیزم

 14. سلام .ببخشید میخواستم فیلمی از گلسا بذارم توی وبلاگش ولی نتونستم.ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید.به چند فرمت تبدیلش کردم و سایزش از حدود ۷ یا ۸ مگا بایت هستش.مرسی.
  بخاطره پیامهی محبت آمیزتون توی وبلاگه گلسا خیلی ازتون ممنونم.

  پاسخ: نمیدونم پرشن بلاگ اجازه گذاشتن فیلم میده یا نه. اگه نداد، با توجه به اینکه دسترسی به کدهای html ندارین فکر کنم نمیتونین فیلم رو مستقیم بذارین و باید یه جا آپلودش کنین و بعد لینکش رو بذارین. یا اصلا بذارینش برای دانلود. هرچند که ۷-۸ مگابایت هم کم نیست و مخصوصا برای اونهایی که اینترنت ذغالی دارن خیلی طول خواهد کشید. بهتره ابعاد فیلم رو کوچک کنید و یا قسمتهایی از اون رو حذف کنین. در هر صورت اگه کمکی از دستم بر اومد دریغ نمیکنم.

 15. سلام
  با تشکر از لطف شما
  آدرس آرم دنیای کودک
  http://donyayekoodak.persiangig.com/image/arm1.gif

 16. سلام بابایی . مرسی که به من سر زدین . میخواستم رمزو بذارم ولی اینجا یک مدلیه .خصوصی نداره چرا :هیس:
  بعد اون عکس که خواسته بودیم رو ایمیل کنم ؟؟؟
  مرسی که منو تو لیست دوستای کیزاد جونم میذاری :smily19

  پاسخ: سلام. عکس و اطلاعات خصوصی رو میتونین به آدرسم ایمیل کنین. مرسی.
  kayzad(a.t)y m ai l. c om برای عکس
  و kayzad.f (a T ) gm ai l. co m برای مطالب خصوصی.

 17. سلام کی زاد جون چه خوب که بهت خوش گذشته
  ای بابا سینره که مثلا مارک خوبمونه!!! :smily67
  تو فکر عکس هستم حتما یه عکس خوشتل می گیرم و براتون میفرستم :چشمک:

 18. خیلی خوب بود آدم حس میکنه خودش اونجاست
  :دست زدن:

 19. سلام
  وای ماشاالله چه توپول موپوله بچتون

 20. سلام کیزاد جون خیلی عکسهای قشنگی بود قربونت برم
  دلم می خواست منم یاهاتون می اومدم و اونوقت با هم یه تنی به آب می زدیم

نظر بگذارید

:LOOL: :bee: :تعظیم: :دست زدن: :خندیدن: more »