روشهای صرفه جویی نوین و مفهوم رنگها

بابایی میخواست طرح جدیدی ارائه بده که از این به بعد توقف بیش از دوبله در سر چهار راه ها ممنوع باشد. آخه دوبله پارک کردن که از شیر مادر هم حلالتر است! ولی این روزها و با بازگشایی مدارس بابایی با صحنه های جالبی روبرو شده است و آن توقف بعد از سوبله یا توقف چوبله است. (یعنی چهارتایی)


از طرفی بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی عبور عزیزان از سطح معابر ماشین رو هستیم مخصوصا به هنگام ممنوع بودن عبود از خیابان. بابایی برام توضیح داد که فقط وقتی که ماشین رد نمیشه و عبور ممنوع میشه (چراغ قرمز) پیاده ها میتونن از محل خط کشی رد شن. این وقتیه که چراغ برای عابرهای پیاده سبز باشه. تازه فهمیدم که رنگها مفاهیم خاصی دارن. مثلا قرمز یعنی نمیتونی رد شی. سبز یعنی آزاد هستی که رد شی.

با این اوصاف نگاه جدیدی به رنگها برای ایجاد شد. اینجوری بود که به ماهیهای بالای سرم هم با دید تازه ای نگاه کردم.

و تازه داستانهای جدیدی از اونها شنیدم.

ولی وقتی میریم خیابون، میبینم که رنگها یه معنی دیگه ای دارن. مثلا قرمز یعنی حرکت کردن. چون وقتی چراغ قرمزه همه حرکت میکنن. مخصوصا پیاده ها که اصلا به رنگها نگاه نمیکنن. و بعد وقتی چراغ ماشین رو سبز میشه هیچکی حرکت نمیکنه. آخه اون جلو ماشینا تو هم گره خوردن.!

تازه داشتم رنگها رو میفهمیدم که با این مشکلات برخورد کردم. از طرفی یه طوطی دیدیم که نوکش قرمز بود و خودش سبز. اینجا بود که من دچار سردرگرمی شدم. که این خطریه یا نه! البته به دست راستم نگاه نکنین. منظور بدی ندارم.

در این بین بابایی طرح جدیدی ارائه کرد. طرح صرفه جویی جدید که خیلی کاربردی خواهد بود.

۱- حذف تمامی تابلوهای راهنمایی و رانندگی بجز بوق زدن ممنوع. زیرا هیچ کدام از تابلوها معنی و مفهومی ندارند و هیچ کاربردی بر آنها مترتب نیست. تابلوی بوق زدن رو هم بر ندارن تا با دیدن اون بوقی بزنیم و بخندیم.

۲- حذف کتب راهنمایی و رانندگی برای امتحانات آئین نامه. زیرا خواندن این کتب بجز وقت تلف کردن سود دیگری ندارد. خواندن کتابی که کاربردی ندارد. با حذف این کتب علاوه بر صرفه جویی در کاغذ میتوان در وقت مردم هم صرفه جویی کرد.

۳- حذف تیرهای چراغ‌های راهنمایی. زیرا وقتی چراغها یا چشمک می‌زنن که کار بدیه، یا قرمز و سبز میشن که هیچ کدومشون معنی نداره، مخصوصا برای پیاده‌ها، وجود چراغ چه سودی داره؟ بهتره از اونها بجای تیر دروازه استفاده بشه. و با هر بار گل شدن توپ چراغ یه چشمکی بزنه.

۴- اجازه رسمی و یا اجبار پارک سوبله و چوبله مخصوصا جلوی در مدارس. جهت صرفه جویی در وقت والدین برای پیدا کردن جای پارک مناسب‌تر.

۵- نصب بوق کامیون بر روی تاکسی سرویس‌ها یا همون آژانسهای تاکسی تلفنی جهت راحتتر خبر کردن مردم و صرفه جویی در مصرف برق برای زدن زنگ درب منازل.

۶- برداشتن تمامی پلهای هوایی عابر پیاده و مصرف آهن آنها در ساخت تابلوهای تبلیغاتی. و صرفه جویی در مصرف آهنی که هیچ کس ازش استفاده نمیکنه. تازه ممکنه مورد سوء مصرف قرار بگیره و یکی خودش رو از اون بالا بندازه پایین.

۷- حذف قانون استفاده از کلاه ایمنی برای موتور سوارها جهت حذف کنف شدگی پلیسها و قانون گزاران با این قانونی که اصلا یک بار هم اجرا نشده است.

۸- حذف پلیس راهنمایی و رانندگی جهت کاهش هزینه بنزین ماشین‌های ایشان. البته حقوقشون رو ماهیانه بهشون بدن. یه صندوقی هم درست کنن که بعضی‌ها خودشون و بیان و یه زیرسبیلی بندازن توش و آخر برج تقسیم بشه بین بعععععععضی از این پلیسها.

 

و در آخر من هم یه خواب راحت خواهم کرد. زیرا راههای بسیاری برای صرفه جویی ارائه شده است. از طرفی با اجرای این توصیه ها دیگر کنف شدگی در برابر عدم اجرای قانون نخواهیم داشت.

 

نظر بدین خوشحال میشم


نظر بگذارید

:LOOL: :bee: :تعظیم: :دست زدن: :خندیدن: more »